Sklep z produktami japońskiej firmy DENSO
Jeśli znasz symbol produktu, wpisz go do wyszukiwarki:

Nowości
DENSO DRM50002 chłodnica wody DENSO do TOYOTA
DENSO DRM50002 chłodnica wody DENSO do TOYOTA
557,00zł
384,33zł
Promocje
DENSO DRM33041 chłodnica wody DENSO do VOLVO
DENSO DRM33041 chłodnica wody DENSO do VOLVO
685,00zł
472,65zł
Historia firmy DENSO

Denso to japońskie przedsiębiorstwo dostarczające części samochodowe do seryjnej produkcji wielu pojazdów (np. Toyota) oraz na rynek części zamiennych. Oprócz głównych siedzib znajdujących się w Japonii firma obecna jest łącznie w 34 krajach na całym świecie. Wewnątrz koncernu zatrudnienie znajduje około 126 tysięcy wykwalifikowanych pracowników.

 

Historia firmy Denso zaczyna się 16 grudnia 1949 roku. Początkowo firma nazywała się Nippondenso, jednak już po roku działalności zdecydowano się na skrócenie nazwy. W 1953 roku nawiązano ścisłą współpracę z Robert Bosch GmbH. Dwa lata póŸniej skonstruowano pierwsze pompy wtryskowe. W 1957 roku rozpoczęto produkcję świec zapłonowych. W 1961 roku firma Denso otrzymała prestiżową nagrodę im. Deminga w kategorii kontroli jakości. W 1968 roku otworzono pierwsze centrum badawcze Denso na terenie Japonii. Kolejne lata nieustannego rozwoju sprawiły, że firma zaczęła być znaczącą marką na arenie międzynarodowej. W 1970 roku otworzono biuro w Niemczech, a rok póŸniej fabrykę w Los Angeles. W 1972 roku wkroczono na rynek tajski, australijski oraz kanadyjski. W 1978 roku uruchomiono produkcję silników małolitrażowych.

Do dnia dzisiejszego firma Denso jest jednym z liderów produkcji części układu zapłonowego do samochodów osobowych. Takie produkty jak świece żarowe, świece zapłonowe czy przewody zapłonowe Denso są doskonale znane i polecane przez mechaników samochodowych na całym świecie.

O jakości produktów Denso najlepiej świadczy zaufanie największego koncernu motoryzacyjnego świata, czyli Toyoty, która wykorzystuje części Denso w seryjnej produkcji swoich pojazdów.


Koszyk
...jest pusty
Zaloguj się
Adres e-mail:
Hasło:

Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się
Copyright © www.e-denso.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.